Intro

Cześć, jestem Sępek, Jarek Sępek. Zapraszam Cię w podróż po świecie.

Podróżuję od najmłodszych lat, najpierw z rodzicami, potem sam, z Kasią, a ostatnio także z dziećmi. Wokół tego kręci się nasze życie (tutaj więcej o nas).

Ostatnio mieliśmy chwilę przerwy i przeszliśmy próbę zapuszczenia korzeni. Na szczęście nieudaną 😉  Dlatego wracam do blogowania z całą masą nowych pomysłów, jak choćby prowadzenie cotygodniowego wideobloga.

Co jest na stronie?

Znajdziesz tu filmy z podróży, wypraw i dłuższych emigracyjnych przygód.

Obecnie publikuję filmy i teksty o tych wyprawach:

Polska z dziećmi – tak, mamy małe bliźniaki, chłopca i dziewczynkę, mówimy na nie „Prawy i Lewy Twix” i zabieramy w podróż po Polsce!

Nowa Zelandiaopowieść o ludziach z drugiej strony świata, którzy sami na siebie mówią Kiwi, na cześć dziwnego ptaka nielota, żyjącego tylko na tych odległych wyspach. Odwiedzimy zawodowych postrzygaczy owiec, poobijanych rugbystów i szalonych surferów. Posłuchamy jodłujących farmerów, młodych muzyków i śmiałych pilotów. Swoje prace pokażą nam jubilerzy „Władcy Pierścieni” i autorzy komiksu o Kiwimanie. Wystąpimy w lokalnym maoryskim radiu, zachwycimy się wspaniałą naturą i przeżyjemy trzęsienie ziemi…

Afryka. Z Kairu do Kapsztadu – 6 miesięcy samotnej podróży przez oazy Egiptu i pustynie Sudanu, w poszukiwaniu Arki Przymierza w Etiopii i szczęścia w kongijskiej kopalni złota, na spotkaniu z dyktatorem w Zimbabwe i filmowcami w RPA.

Austro-Węgry. Podróż w czasie – zawsze miałem sentyment do tej dziwnej krainy w samym sercu starej Europy. Seria filmów z przymrużeniem oka, w których pojawią się dobrotliwy cesarz Franciszek Józef, szalony arcyksiążę Franciszek Ferdynand, Józef Szwejk i hektolitry piwa.

Kolejne materiały z tych i innych podróży w przygotowaniu.

Mamy też dział tekstów i filmów okołopodróżniczych, czyli wszelkiego rodzaju poradników, impresji i co tam jeszcze przyjdzie nam do głowy.

To co, jedziemy?

Pozdrawiam,

Jarek Sępek 

 

PS Strona ma także swój profil na Facebooku i Instagramie, tam też zapraszam.

Subskrybuj na YouTube

Dołącz na Facebooku

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.